skip to Main Content

Робота Project Manager пов’язана безпосередньо із процесом розробки/оновлення/покращення цього продукту, організацією та контролем всіх необхідних етапів. Наприклад, якщо продакт-менеджер вирішує — потрібно оновити застосунок, то проджект — формує оптимальний план виконання поставленої задачі з точним терміном, необхідними ресурсами та реалізує його. Менеджери з продуктів повинні розуміти технічні концепції та перекладати їх нетехнічній аудиторії. Тут можна продемонструвати особливо привабливий для кандидата продукт (показати тут власні досягнення) та той, який не працює (тут донести ідею щодо покращення).

  • Не забувайте і про спеціалізовані спільноти у соціальних мережах, де активно обговорюються тренди та пропонуються вакансії.
  • Головне, йти в цю спеціальність із палаючими очима – інакше затриматися в ній не вийде.
  • Класичний кар’єрний шлях у цьому напрямі здебільшого починається з позиції junior-спеціаліста, асистента чи стажиста.
  • Перед інтерв’ю обов’язково ознайомтеся з компанією та продуктом.
  • Ця таблиця наочно показує експертизу та прогалини, які потрібно заповнити різним фахівцям з IT, щоб претендувати на позицію Product Manager.

Маркетологи зазвичай ефективні на етапах ідей, запуску й покращення продукту. Вони контролюють все, що пов’язано зі спілкуванням, advertising analysis, розумінням ситуації на ринку, конкурентним аналізом й особливостями позиціонування продукту. За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи продакт-менеджером. Щоб швидко запустити продукт та мінімізувати витрати на його реалізацію й удосконалення, як раз і потрібні продакт-менеджери. Ці фахівці мають широкий кругозір та спектр менеджерських скілів, що дуже цінується, тому можуть просуватися на керівні посади.

Продукт Чи Проєкт?

Важливо розуміти відмінність від прототипу і вміти відповісти на додаткове запитання “а навіщо нам це” або “чи ви це робитимете”. Корисно розповісти, як ви виділяєте MVP і розвиваєте MVP до повноцінного продукту (це і про декомпозицію за однією або декількома характеристиками, https://wizardsdev.com/ і про пріоритизацію, і про валідацію гіпотез). Спеціаліст без досвіду може розраховувати на позицію помічника продакт-менеджера або стажера. Це непоганий варіант отримати перший досвід роботи, після якого знайти більш гідну пропозицію буде легше.

що має знати продакт менеджер

Процес бюджетування, оцінка інвестицій та ще купа інших речей, пов’язаних із фінансами, теж не проходять повз продакта. У будь-якому випадку, наголошуйте в першу чергу на цінності для споживача. Використовуєте схему business model canvas для структурування викладу. Відмінну робочу модель пропонує SAFe методологія (там є продакт-менеджер і продакт-овнер). Відмінний підхід описує Роман Піхлер у книзі “Agile продакт-менеджмент со Scrum”. 9% опитаних абсолютно незадоволені своєю зарплатою, чверть повністю задоволена.

Хто Важливіший В Команді: Продакт-менеджер Чи Проджект-менеджер?

Тому моя порада початківцю — почати з вивчення маркетингу. Класичний кар’єрний шлях у цьому напрямі здебільшого починається з позиції junior-спеціаліста, асистента чи стажиста. Успішно опанувавши ці позиції, вирости до PM можна буде вже за декілька років.

Однак інколи компанії намагаються поєднати ролі двох фахівців, наймаючи на посаду одну людину з розширеними компетенціями. І в більшості випадків це провальна ідея — кількість обов’язків завелика, а межі відповідальності розмиті. Рівень заробітної плати спеціаліста безпосередньо залежить від країни, ніші фірми та досвіду.

Політичні Інтриги В Роботі Продакт-менеджера

Але не хочу нікого образити такими узагальненнями, буває по-різному. Ну, і в питаннях якості — незважаючи на те, що основне навантаження несуть QA, контролювати процес тестування доведеться. Саме професію продакт-менеджерів у вишах поки не викладають, але якщо ви закінчили бізнес-школу, факультет економіки або маркетингу, частиною знань, потрібних для роботи, ви вже володієте.

Вивела на ринок більше 50-ти проєктів у ролі консультанта, працювала як Product Manager в SaaS, Gaming та EdTech нішах. Виростила лабораторію Нетехнічної IT-освіти IAMPM з хобі в міжнародний бізнес. Обов’язковими onerous abilities для продакт-менеджера є аналітичні навички та розуміння продуктових бізнес-метрик.

Що ширше людина дивиться на  звичні речі, то ефективнішим продактом вона може бути. Але ж як стати тим самим неймовірним спеціалістом — розберемося в матеріалі. Вони містять завдання, яке має вирішити кандидат при відповіді. У цій статті ми спробуємо окреслити перелік питань і окреслимо, як на них відповісти.

що має знати продакт менеджер

Маркетологи і сейлзи завжди підкажуть, які конкуренти в нас зараз є, і ця інформація дозволяє Product Manager зрозуміти, які ще фічі нам потрібні і як можна поліпшити монетизацію продукту. Хоча більшість респондентів (354 з 388) мають вищу освіту рівня «магістр» чи «бакалавр», 54% опитаних вважають, що освіта ніяк не вплинула на їхню роботу продакт-менеджером. Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua.

Інші Професії

На кожному етапі ви можете використовувати певні інструменти, щоб максимізувати свою вигоду й отримати більший прибуток. Керуючи цілями продукту, його ціною і маркетинговою активністю, можна підтримати продукт на стадії зростання, збільшити ROI в момент зрілості й уповільнити перехід до стагнації і падіння попиту. Пункти вище — це нагадування про те, куди можна і потрібно розвиватися, щоб стати кращим, при цьому на старті можна відштовхнутися від базових скілів, обов’язкових для щоденної діяльності Product Manager. Попит на ІТ продакт-менеджерів, які поєднують в собі креативність, аналітику, технічні та бізнесові рішення, стабільно високий та продовжує набирати обертів. Екстернал продакт — тебе аутстафом продають на якусь (швидше за все не малу) компанію, де спеціаліст працює як екстернал продакт. Зауважу також, що цей список не є вичерпним, по-перше.

Знайдіть ідею, зберіть команду однодумців і разом створіть проєкт. Це допоможе добряче прокачати навички, особливо управління командою, дасть змогу додати гарні рядки в резюме та зацікавити майбутніх роботодавців. До речі, на курсі ProductMan ми побудували домашні завдання таким чином, щоб зрештою студенти розробили pet product, який відмінно доповнить резюме. Буває таке, що власники бізнесу також хочуть перейти до Product Management. Я сам перейшов у продакти з останнього свого бізнесу, який благополучно закрив, бо він не злетів у наших реаліях. Продакт-менеджер — це батько будь-якого нового продукту, цей фахівець контролює і керує всім, що пов’язано з новинкою, починаючи з ідеї й завершуючи просуванням готового товару або послуги.

У цьому випадку бюджет зазвичай обмежений, і основним завданням стає залучення перших користувачів для тестування концепції і пошук інвесторів. Це передбачає, що ви проведете аналіз ринку і зможете протестувати свої гіпотези product manager вакансии на цільової аудиторії. Для цього важливо розуміти, що таке кількісні (дані про відвідування сайту, впізнаваність бренду, конверсійність сторінок) і якісні дослідження (опитування, глибинне інтерв’ю, спостереження).

Back To Top